آخرین مهلت برای ارسال اظهارنامه املاک اجاری سال ۹۵

آخرین مهلت برای ارسال اظهارنامه املاک اجاری سال ۹۵

آخرین مهلت ارسال اظهارنامه املاک

اخبار صنعت ساختمان و مسکن به نقل از مهرنیوز:

سازمان امور مالیاتی کشور در اطلاعیه‌ای، آخرین زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی مشمولین مالیات بر درآمد املاک اجاری را ۳۱ تیرماه اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان امور مالیاتی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم مصوب ۱۳۹۴.۰۴.۳۱ که از تاریخ ۱۳۹۵.۰۱.۰۱ لازم الاجرا است، مودیان از جمله مشمولان مالیات بردرآمد املاک اجاری برای بهره مندی از معافیت های مقرر در قانون مالیات های مستقیم باید با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www.tax.gov.ir ، اظهارنامه مالیاتی خود را به صورت الکترونیکی تسلیم نمایند.


بیشتر بدانید:    برترین تولیدکنندگان رادیاتور

بیشتر بدانید:    بهترین سیستم سرمایش مناسب در تابستان کدام است؟

بیشتر بدانید:    بهترین سیستم گرمایشی از نظر مدیریت و صرفه‌ جویی چیست؟

 


 

عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی درآمد اجاری املاک موجب تعلق جریمه ای معادل ۱۰ درصد مالیات متعلق و عدم بهره مندی مودیان مذکور از معافیت های مالیاتی به شرح ذیل می شود (حسب مورد) :

۱معافیت درآمد ناشی از اجاره واحد یا واحدهای مسکونی در تهران تا مجموع ۱۵۰ مترمربع زیربنای مفید و در سایر نقاط تا مجموع ۲۰۰ متر مربع زیربنای مفید

۲معافیت مالیاتی مربوط به مالکان مجتمع های مسکونی دارای بیش از سه واحد استیجاری که با رعایت الگوی مصرف مسکن بنا به اعلام وزارت راه و شهرسازی ساخته شده‌اند.

۳معافیت موضوع ماده ۵۷ قانون مالیات های مستقیم (شخص حقیقی که هیچگونه درآمدی ندارد تا میزان معافیت مالیاتی درآمد حقوق موضوع ماده ۸۴ ق. م. م (برای سال ۱۳۹۵ تا میزان ۱۵۶.۰۰۰.۰۰۰ ریال و برای سال ۱۳۹۶ تا میزان ۱۸۰,۰۰۰,۰۰۰) از درآمد مشمول مالیات سالانه مستغلات از مالیات معاف می شود) .

منبع

نوشته آخرین مهلت برای ارسال اظهارنامه املاک اجاری سال ۹۵ اولین بار در اخبار ساختمان، دکوراسیون داخلی، مصالح و تجهیزات پدیدار شد.

Source: اخبار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *