مشکل مالکین زمین‌های کوثر ساوجبلاغ همچنان ادامه دارد

مشکل مالکین زمین‌های کوثر ساوجبلاغ همچنان ادامه دارد

یکی از مالکین زمین‌های کوثر ساوجبلاغ از عدم حل مشکل این زمین‌ها خبر داد و گفت: هنوز برای رفع این مشکل منتظر هستیم.

‌‌به گزارش‌ ایسنا‌، زمین‌های کوثر ساوجبلاغ موضوعی است که از اسفند ۹۴ مطرح شد.

به گفته مالکین این زمین‌ها ‌که تعداد آن به ۱۴۰۰ قطعه می‌رسد، حدود ۲۶ سال پیش به بنیاد شهید و امور ایثارگران واگذار شده و حال پس از چند بار خرید و فروش به دست مالکان کنونی رسیده است.

مشکل زمین‌های کوثر ساوجبلاغ از جایی شروع شد که منابع طبیعی ۲۶ سال پس از واگذاری و چندین بار تغییر مالک، این زمین‌ها را ملی اعلام کرد تا این سازمان به همراه جهاد کشاورزی و مسکن و شهرسازی در مقابل مالکینی قرار گیرند که هر بار برای پیگیری وضعیت خود در کنار این اراضی تجمع می‌کنند.

یکی از مالکین در گفت و گو با خبرنگار ایسنا‌، در خصوص آخرین وضعیت این مشکل و اقدامات صورت گرفته برای حل آن گفت: در این مدت با جهاد کشاورزی و منابع طبیعی جلساتی را برگزار کرده‌ایم اما مشکل زمین‌های کوثر همچنان ادامه دارد.


بیشتر بدانید:  برترین تولید کنندگان آسانسو

بیشتر بدانید:  برترین تولید کنندگان دریچه کولر

بیشتر بدانید:  برترین تولید کنندگان کلید و پریز

 


 

وی با بیان اینکه علی رغم وجود مجوز ساخت، مسکن و شهرسازی از ساخت و ساز در این زمین‌ها جلوگیری می‌کند، افزود: عمده مشکل ما با منابع طبیعی و جهاد کشاورزی است زیرا مسکن و شهرسازی فقط بر نقش حراستی خود تاکید می‌کند.

بیگ‌پور خاطرنشان کرد: لازمه حل این مشکل تشکیل جلسه توسط جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و یک نماینده از استانداری با حضور یک مسئول قضایی است اما جهاد کشاورزی و منابع طبیعی تشکیل این جلسه و تصمیم‌گیری در خصوص این مشکل را به حمایت قضایی منوط کرده‌اند.

وی به حل مشکل مشابه زمین‌های کوثر در ساوجبلاغ اشاره کرد و گفت: اخیرا این مشکل با پیگیری‌های مسئولان حل شد، پرونده زمین‌های کوثر نیز به دیوان رفته و منتظر رای هستیم اما تجمعات مالکین همچنان ادامه دارد.

منبع

نوشته مشکل مالکین زمین‌های کوثر ساوجبلاغ همچنان ادامه دارد اولین بار در اخبار ساختمان، دکوراسیون داخلی، مصالح و تجهیزات پدیدار شد.

Source: اخبار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *