برخورد جدی با ساخت‌وسازهای غیرمجاز

برخورد جدی با ساخت‌وسازهای غیرمجاز/متصرفان به دادسرامعرفی می شوند

برخورد جدی با ساخت‌وسازهای غیرمجاز

اخبار صنعت ساختمان به نقل از مهرنیوز:

دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: به منظور جلوگیری از هرگونه اخلال، تعرض و تخریب اراضی ملی و ممانعت از ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرف اراضی ملی، برخورد جدی و قاطع با متصرفان صورت می گیرد.

علی اکبر شمس در جلسه هماهنگی رسیدگی ویژه به پرونده های ساخت و ساز غیرمجاز با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر حفظ و صیانت از انفال، اموال عمومی و حقوق بیت المال اظهار داشت: تقویت، تجهیز و حمایت از یگان حفاظت اداره کل راه و شهر سازی با هدف ممانعت از ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرف اراضی ملی که در مالکیت اداره کل راه و شهرسازی است ضروری به نظر می رسد.

وی بیان کرد: باید چتر نظارتی گسترده و اقدامات پیشگیرانه در دستور کار قرار گیرد و چنانچه گزارشی از تعرض به اراضی ملی و یا تصرف عدوانی واصل شد، بلافاصله یگان حفاظت بر حسب ماده ۴۴ قانون آیین دادرسی کیفری اقدام و نسبت به مستند سازی و گزارش مشروح آن به مبادی ذیربط اهتمام ویژه داشته باشد.


  بیشتر بدانید:                       قیمت روز تیر آهن

  بیشتر بدانید:                       قیمت روز میلگرد

  بیشتر بدانید:                       قیمت روز نبشی


دادستان عمومی و انقلاب یزد خواستار توقیف آلات و ادوات جرم شد و عنوان کرد: در صورتی که در محل ارتکاب جرم، متصرفین و متجاوزین حضور داشتند با تشکیل پرونده قضایی، این افراد به دادسرا دلالت داده می شوند و چنانچه خارج از وقت اداری است با هماهنگی قاضی کشیک اقدامات معمول قانونی صورت گیرد.

وی بر ضرورت اقدام به موقع و تأثیر آن بر پیشگیری از وقوع جرم تاکید کرد و یادآور شد: اقدامات اولیه متصرفین در ساخت و ساز و تکمیل و اقامت و اسکان در این اماکن امر اجرای حکم و رفع تصرف را با دشواری های بسیار مواجه می سازد لذا باید در همان ابتدای تصرف، قبل از اینکه محل مسقف و وصف منزل و مسکن پیدا کند، نسبت به جمع آوری مصالح ساختمانی بدون خسارت به آنها به عنوان وسیله ارتکاب جرم تصرف، اقدام و به محل مناسبی منتقل شود.

دادستان عمومی و انقلاب یزد  تصریح کرد: برای تکمیل اقدامات قضایی باید بلافاصله پس از وصول گزارش واحد حقوقی آن اداره، وضعیت مالکیت محل بررسی و دلایل مالکیت طی گزارشی در پرونده ضمیمه شود.

وی بر همکاری رده های انتظامی در مقام ضابط عام در جلوگیری از تصرفات غیرقانونی و تجاوز به اراضی ملی تأکید کرد و گفت: تمام کلانتری ها موظف به همکاری و انجام اقدامات لازم هستند و وجود یگان حفاظت، نافی صلاحیت عام ضابطین نیست و با تقاضای یگان حفاظت راه و شهر سازی، ضابطان عام باید در این زمینه همکاری لازم را به عمل آورند.

نوشته برخورد جدی با ساخت‌وسازهای غیرمجاز اولین بار در اخبار ساختمان، دکوراسیون داخلی، مصالح و تجهیزات پدیدار شد.

Source: اخبار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *