جزئیات تسهیلات تشویقی ۸۰ میلیون تومانی ویژه انبوه‌سازان

جزئیات تسهیلات تشویقی ۸۰ میلیون تومانی ویژه انبوه‌سازان

جزئیات تسهیلات تشویقی ۸۰ میلیون تومان
اخبار صنعت ساختمان به نقل از ایلنا:

معاون وزیر راه و شهرسازی در معرفی تسهیلات تشویقی ویژه انبوه‌سازان گفت: این تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی تنها به انبوه‌سازان تعلق می‌گیرد و سود این تسهیلات بسته به بافت شهری هشت و ۹.۵ درصد است.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد سعید ایزدی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با بیان این که تنوع بخشیدن به ساخت و ساز در کشور از اهداف این وزارتخانه است، افزود: تا پیش از این، تسهیلات تشویقی برای نوسازی بافت فرسوده بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان بود اما تسهیلات جدید بیشتر روی انبوه سازان متمرکز است.

به گفته  ایزدی این مجوز بانک مرکزی به بانک مسکن تا سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال به انبوه سازان داده شده که نرخ سود این تسهیلات برای بافت فرسوده هشت درصد و برای سایر بافت‌های شهری ۹.۵ درصد اعلام شده که هر دو جنبه خرید و ساخت و ساز را پوشش می‌دهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این خبر که تسهیلات تشویقی جدید تنها ویژه انبوهسازان است و به سازندگان شخصی تعلق نمی‌گیرد، اعلام کرد: این سپرده‌گذاری در چارچوب صندوق یکم طراحی شده که در دوره یک ساله و با سپرده‌گذاری ۴۰ میلیون تومان می‌توان تا سقف ۸۰ میلیون تومان دریافت کرد.


بیشتربدانید:                               تعرفه تبلیغات در وب سایت اخبار ساختمان ، دکوراسیون داخلی، مصالح  و تجهیزات ساختمانی

بیشتربدانید:                               تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن


ایزدی با بیان اینکه انتظار وزارت‌خانه از انبوه‌سازان این است که در این طرح سرمایه‌گذاری و شراکت فعالی در این ریسک داشته باشند، گفت: این تسهیلات برای کل کشور و همه محدوده‌های دارای بافت فرسوده تعریف شده است، ما بیش از ۴۹۰ محدوده بافت فرسوده در کشور داریم ومردم می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت عمران و بهسازی به بررسی بافت شهری محل زندگی خود بپردازند که بافت محل زندگیشان فرسوده است و یا خیر.

وی با اشاره به اینکه دولت به دنبال پرهیز از روش‌های ناپایدار است، افزود: این مصوبه تنها مدل اعطای تسهیلات به بافت‌های شهری نیست و سرفصل‌های جدیدی در دست اقدام است.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی این طرح به بانک مسکن ابلاغ شده و قرار است ظرف ۱۰ روز آینده دستورالعمل آن ابلاغ شود و به این ترتیب از ۱۰ روز آینده سپرده‌گذاری برای طرح آغاز می ‌شود.

وی در ادامه گفت: ما به دنبال اخراج مالکین از بافت‌های فرسوده نیستیم بلکه به دنبال مشارکت اهالی محلات برای نوسازی بافت‌های فرسوده‌شان هستیم.

منبع

نوشته جزئیات تسهیلات تشویقی ۸۰ میلیون تومانی ویژه انبوه‌سازان اولین بار در اخبار ساختمان، دکوراسیون داخلی، مصالح و تجهیزات پدیدار شد.

Source: اخبار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *