متقاضیان خانه ۱۰۰ متری چقدر باید هزینه کنند؟

متقاضیان خانه ۱۰۰ متری چقدر باید هزینه کنند؟

متقاضیان خانه ۱۰۰ متری چقدر باید هزینه کنند؟

اخبار ساختمان به نقل از “ایران اکونومیست”، با وجود این‌که آمارهای رسمی نشان می‌دهد که تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی در پاییز امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته، اما فعالان بازار معتقدند که همچنان بازار مسکن از رکود خارج نشده است.

تازه‌ترین آمارهای بانک مرکزی درباره تحولات بازار مسکن شهر تهران در آبان ماه امسال حاکی است که تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی به حدود ۱۴ هزار و ۸۰۰ واحد رسیده که نسبت به ماه مشابه پارسال ۱۸٫۵ درصد افزایش دارد.

به باور کارشناسان حوزه مسکن، دلیل کم‌تحرکی بازار مسکن، قدرت خرید پایین خریداران است؛ به طوری که بسیاری از خانوارها توان پرداخت چند صد میلیون تومان برای خرید یک خانه حتی ۱۰۰ متری را ندارند.


بیشتر بدانید:عایق صوتی چیست؟


بررسی‌های میدانی از بنگاه‌های معاملات املاک در مناطق مختلف تهران نشان می‌دهد که برای یک واحد مسکونی ۱۰۰ متری کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان نمی‌توان هزینه کرد.

بنا به این گزارش، یک واحد مسکونی ۱۰۰ متری در منطقه تهران‌پارس، خیابان ۲۰متری بوستان با ۱۱ سال ساخت هر مترمربع ۵ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان است که برای این خانه باید ۵۲۸ میلیون تومان هزینه کرد.

یک واحد مسکونی در منطقه اراج ازگل با ۱۴ سال ساخت نیز هر مترمربع ۶ میلیون تومان است که برای خرید این واحد مسکونی باید ۶۰۰ میلیون تومان پرداخت کرد.

از سوی دیگر، در مجیدیه شمالی، خیابان شهید ظابطی یک واحد مسکونی با یک سال ساخت هر مترمربع ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.

برای این خانه باید ۷۹۰ میلیون تومان باید هزینه کرد.

از سوی دیگر، گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد در منطقه ونک، خیابان ولی‌عصر یک واحد مسکونی با یک سال ساخت هر مترمربع ۱۱ میلیون تومان است که برای این خانه باید یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت کرد.

در منطقه سراج، خیابان سروش یک واحد مسکونی نوساز هر مترمربع ۴ میلیون تومان است که قیمت نهایی این خانه ۴۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

در منطقه تهران‌ویلا خیابان تاکستان یک خانه نوساز هر مترمربع ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است که برای یک واحد ۱۰۰ متری باید ۷۸۰ میلیون تومان هزینه کرد.

در خیابان حسام‌الدین، خیابان شهید جواد سبحانی یک واحد مسکونی نوساز هر مترمربع ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است که برای این خانه باید ۳۳۵ میلیون تومان هزینه کرد.

در منطقه گلبرگ، خیابان مسیل‌باختر نیز یک واحد مسکونی ۱۰۰ متری با ۵ سال ساخت هر مترمربع مربع ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که قیمت نهایی این خانه ۳۲۰ میلیون تومان اعلام شده است.

منبع

نوشته متقاضیان خانه ۱۰۰ متری چقدر باید هزینه کنند؟ اولین بار در اخبار ساختمان، دکوراسیون داخلی، مصالح و تجهیزات پدیدار شد.

Source: اخبار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *